pegasus atatürk hava limanı rezervasyon, pegasus bilet rezervasyon, pegasus hızlı bilet, pegasus uygun bilet

Pegasus Uçak Bileti

Pegasus Uçak Bileti

Pegasus Hava Yolları ile Sabiha Gökçen'den uygun fiyata uçak biletleri...

Pegasus Hava Yolları (Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş.) İstanbul, Türkiye merkezli bir havayolu şirketidir. Avrupa'da 66 noktaya, Türkiye'de 19 noktaya tarifeli seferler düzenleyen, 2009 yılında taşıdığı yolcu sayısı itibarıyla Türkiye'nin en büyük özel havayolu şirketidir. "Uygun Fiyatlı Taşımacılık" kavramıyla Türkiye'yi tanıştıran havayoludur. Merkezi İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) olan şirketin, İzmir Adnan Menderes ve Antalya Havalimanı diğer hublarıdır. Türkiye'de zamanında kalkış oranlarını yayınlayan ilk havayolu şirketi olan Pegasus Havayolları, 2005 Aralık'tan itibaren gerçekleşen uçuşların zamanında kalkış performanslarını aylık olarak web sitesinde yayınlamaktadır. Türkiye'deki en yeni simülatöre sahip olan Pegasus Hava Yolları, dünyadaki 582 hava yolu arasında simülatör sahibi 58’inci şirket oldu. Ayrıca "Wireless Groundlink End to End Solutions" sistemi ile de dünya havacılığında bir ilke imza attı.

Pegasus Hava Yolları, 1990 yılında Aer Lingus, Silkar Yatırım ve Net Holding'in ortak girişimiyle İstanbul'da kuruldu. Mayıs 1990'da ilk uçuşunu gerçekleştiren Pegasus, iki uçakla başladığı yolculuğunu, bugün iştiraki olan İzAir ile birlikte son model Boeing 737-800'lerin içinde bulunduğu 40'tan fazla uçaktan oluşan bir filoya dönüştürdü. 21 yıllık geçmişiyle Türkiye'nin önde gelen havayolu şirketlerinden biri haline gelen Pegasus, Türkiye'den 17 ülkedeki 100'ü aşkın farklı noktaya tarifeli ve charter uçuşlar yapmaktadır. Ayrıca, charter operasyonları dışında ekstra kapasite gerektiğinde diğer havayolu şirketlerine wet leasing (kiralama) hizmeti de vermektedir.

Tüm operasyonları JAR-OPS 1 ve JAR- FCL'e uygun olarak Türkiye Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından onaylıdır. Ayrıca Pegasus Hava Yolları, İngiliz UKAS akreditasyonu altında, SGS firması tarafından belgeli ISO 9001-2000 sertifikasına sahiptir.

Eğitim Pegasus'da öncelikli konulardan birisidir. Pegasus, bakım servisleri dışında sektördeki diğer havayolu şirketlerine mürettebat, pilot ve teknik eğitimler de vermektedir.

ESAS Holding, Ocak 2005'te Pegasus Hava Yolları'nın tamamını satın aldı. Bugün, Ali Sabancı Yönetim Kurulu Başkanı, Sertaç Haybat ise Genel Müdür olarak görev yapmaktadır. Pegasus Hava Yolları iç hat tarifeli uçuşlarına 1 Kasım 2005 tarihinde başladı.

Pegasus Hava Yolları filosu, Aralık 2012 verilerine göre ortalama 4,2 yıldır.

Pegasus Hava Yolları, 2010 yılında 10 yeni varış noktası açarak faaliyetlerini sürdürdü. Pegasus, halen yurt içinde 19, yurt dışında ise KKTC dahil 21 ülkede 29 noktaya uçuyor. 24 Ekim'de Irak'ın Erbil kentine uçmaya başlayan Pegasus uçuş ağındaki nokta sayısını da 49'a çıkardı.[7] Pegasus mevcut uçuş noktalarına olan seferlerini artırmak ve 2011/2012 yazında da ağını Tiran, Bakü, Budapeşte, Astana, Almatı ve Tel Aviv'e genişletmek için çalışmalarını sürdürüyor.